top of page

 

 

TRASY GIGACZECH 2023

road_black.png
swim_black_web.png
inline_black_web.png
bike_black_web.png
run_black_web.png

ROAD BIKE | 41 KM 

Silničáři absolvují jeden 41 km dlouhý okruh. Startovat budou z hlavního centra závodu na Mírovém náměstí. Z centra Mělníka se vydají na jih přes Bozánky, Vrbno, Lužec nad Vltavou až do Úžic. Odtud se pak vracejí jinou cestou zpátky až do Bozánek, kde uhybají na sever a svoji disciplínu zakončují na Barabě.

 

gpx ke stažení zde

 

SWIM | 1.5 KM

Jako druzí se na trať vydávají plavci. Na ty čekají dvě kola v lomu Baraba. 

INLINE | 13 KM

Na inlinisty čeká kombinace krásné inline stezky a krátkého doběhu. Začínají na Barabě a končí na hlavním náměstí. Z Baraby vyráží na inline stezku, po které se vydávají směr Horní Počáply a zpět. Z cyklostezky sjíždějí před mostem Josefa Straky, most přejedou na bruslích a pokračují do kopečku ulicí K Mostu až k Vrázově vyhlídce. Tam na ně čekají již běžecké boty na přezutí. Brusle nechávájí na vyhlídce nebo dobíhají s nimi v ruce posledních 600 m historickým centrem Mělníka. Svoji disciplínu zakončují na nám. Míru.

gpx ke stažení zde

BIKE | 26 KM

O skvělou atmosféru na náměstí se jistě postarají bikeři, kteři na okruhu o délce 6.5 km projedou hlavní bránou hned čtyřikrát. Biková trasa je tak postavena částečně v duchu “city bike“. Začíná sjezdem z náměstí dolů k vodě, kde se asfaltový povrch mění zpevněné pěšinky, trasa podél vody s krásným výhledem na zámek Mělník je dovede zpět na okraj města kde začíná stoupáku až na náměstí. Následuje průjezd kolem parťáků z týmu, malé občerstvení a rychle na již známý sjezd k vodě a dál po stejné trase. 

gpx ke stažení zde

RUN | 10 KM

Běžci zakončí GIGACZECH 2023 dvěma 5 km dlouhými okruhy. Proběhnou se skrz historické centrum města, přes Vrázovu vyhlídku dolů k řece a podél vody až k soutoku Labe a Vltavy. Za soutokem po Labské cyklostezce mírně do kopečka na Poutní cestu Blaník - Říp. Po pěkné rovince až do centra města na hlavní náměstí. Náměstí oběhnou jednou do kola, pozdraví parťáky a diváky a vydávají si do druhého, posledního kola. Cílovou rovinku probíhají s ostatními členy týmu.

gpx ke stažení zde

MAPA GIGACZECH 2023

Screenshot 2023-08-04 at 11.44.12.png

Verze k 4.8.2023 | Trasy závodu se mohou měnit, avšak délky jednotlivých disciplín by neměly doznat velkých změn. 

bottom of page